Zróbmy Sobie park, edycja jesienna - relacja z wydarzenia

W sobotę, 25 września odbyła się kolejna edycja wydarzenia polegającego na wspólnym z mieszkańcami zagospodarowywaniu terenu Zielonego Przylądka – miejsca rekreacyjno-wypoczynkowego znajdującego się nad Kanałem Mosińskim, u zbiegu ulic Malczewskiego i Chełmońskiego.

W ciągu kilku godzin udało się przeprowadzić następujące prace:

– Rozbudowa oraz uzupełnienie ścieżki sensorycznej – szczególne brawa należą się Natalii i Beacie z Fudacji Przyrodobranie, które sprawują pieczę nad ścieżką i są autorkami wszystkich wykonanych w tym miejscu prac 🙂

– Zbuwanie kolejnych siedzisk z palet – praktycznie od zera udało nam się przygotować kolejne siedziska. Najpierw nieco oszlifowaliśmy palety, potem zostały skręcone i pomalowane, tym razem na czarno oraz seledynowo. Siedziska zostały ustawione na przygotowanym chwilę wcześniej podłożu wyłożonym geowłókniną oraz wysypanym żwirem płukanym. Całość prezentuje się bardzo estetycznie i efektownie, trzeba przyznać.

– Nasadzenia kilkudziesięciu bylin i kwiatów – obok ścieżki sensorycznej, na porośniętym dotychczas chwastami kawałku ziemi nasadziliśmy piękne rośliny, które z pewnością będą cieszyć niejedno oko. Zanim do tego doszło, musieliśmy odpowiednio przygotować  teren, przekopać go dwukrotnie, wykarczować korzenie i pozostałości po rosnących tu jeszcze niedawno zaroślach. Jak zobaczycie na zdjęciach poniżej, pomagali nam nawet najmłodsi. Po posadzeniu wszystko zostało wyłożone geowłókniną i obsypane żwirem. Efekt? Oceńcie sami!

Wydarzeniem towarzyszącym był wernisaż otwierający wystawę w ramach projektu „Poznajmy się, to ja patron Twojej ulicy”. Będzie można ją oglądać na Zielonym Przyląk do około 15 października.