Zróbmy sobie park, część trzecia - sadzimy drzewa!

Już w najbliższą sobotę o godzinie 11.00 zapraszamy mieszkańców na Zielony Przylądek na kolejne wspólne prace mające na celu zagospodarowywanie tego miejsca. do Najważniejszym elementem zaplanowanym na ten dzień będzie posadzenie siedemnastu rosnących kolumnowo sadzonek (o wysokości około 3,5 metra) ambrowca amerykańskiego. Drzewa zostaną posadzone wzdłuż ulicy Malczewskiego i będą stanowić ścianę odgradzającą Zielony Przylądek od przyległych zabudowań. 
Ambrowiec amerykański to jedno z najpiękniejszych drzew ozdobnych z liści. Jego blaszki liściowe są głęboko powcinane, dłoniasto-klapowane, robią szczególne wrażenie jesienią, gdy przebarwiają się na kolor pomarańczowy, szkarłatny i fioletowoczerwony. 

Miejsca, gdzie zamieszkają ambrowce, jak i  same ambrowce możecie zobaczyć w galerii pod artykułem.

Na szczęście sporą część „roboty” zrobią za nas maszyny, dzięki którym w ciągu tygodnia przygotujemy teren pod nasadzenia – usuniemy darń i wykopiemy otwory, w których posadzimy drzewa 🙂

Planujemy jeszcze inne działania, takie jak obsypanie żwirem żywopłotu nasadzonego wzdłuż ogrodzenia wybiegu dla psów oraz wstępne przygtowanie terenu pod kontener, ale to już zależy od tego ile rąk do pracy się pojawi;)

Tradycyjnie zapraszamy też na poczęstunek, tym razem oprócz kiełbasek z grilla, kawy czy herbaty będzie czekała na Was zupa dyniowa! 

Nie zabraknie też oferty dla dzieci takich jak np. warsztaty dyniowe polegające na wycinaniu z nich różnorakich kształtów. Na zbliżający się Halloween będzie jak znalazł.