zielony przylądek - inauguracja (lista aktualizowana)

Już 21 sierpnia od godziny 11.00 zapraszamy Was serdecznie na inaugurację Zielonego Przylądka, czyli terenu rekreacyjno-wypoczynkowego nad Kanałem Mosińskim, niedaleko skrzyżowania ulic Malczewskiego i Chełmońskiego. Zaplanowaliśmy wiele różnych atrakcji, zarówno dla małych, jak i dużych. Poniżej znajdziecie informacje na temat kolejnych potwierdzonych przez nas punktów programu. Zachęcamy też wszystkich, aby tego dnia zabrać ze sobą koce, przekąski i wszelkie rekwizyty służące do spędzania czasu na świeżym powietrzu 🙂

Od 9:00 - Nordic Walking z Przyrodobraniem

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych ruchem na świeżym powietrzu! Zabierzcie ze sobą wygodny strój, buty oraz kije do nordic walking. Będziecie mogli dowiedzieć się sporo o prawidłowej technice wykonywania tych ćwiczeń oraz wziąć udział w marszu doskonalącym technikę.Od 11:00 - Papieropalstyka - warsztaty dla najmłodszych

Dla najmłodszych przygotowaliśmy warsztaty z zapomnianej papieroplastyki. Co to jakiego? To samodzielne robienie różnych rzeczy z papieru, kartonu. Będziemy w plenerze, pośród drzew i śpiewających w nich ptaków. Zrobimy im konkurencję. Będziemy uczyć najmłodszych wykonywania ptaków, fantazyjnych, kolorowych, które zawisną na gałązkach drzew i wzbudzą zapewne zainteresowanie ich żyjących w tym miejscu współbraci.

Od 11:00 - Wielopokoleniowe warsztaty plastyczno-rękodzielnicze

Warsztaty plastyczno-rękodzielnicze dla wszystkich zainteresowanych: dzieci, młodzieży, dorosłych czyli wielopokoleniowe dla wszystkich. 🙂 Tematem przewodnim będzie lat, oraz motywy związane z miejsce, w którym będziemy: łąka, drzewa, kwiaty, motyle, ptaki. Wykonane prace zostaną zainstalowane w przestrzeni organizowanych warsztatów jako ozdoby, które zostaną zdjęte w chwili utraty walorów zdobniczych i poddane recyklingowi.

Od 11:00 do 15:00 - strefa gastronomiczna

Kiedy poczujecie się spragnieni lub głodni czekać będzie na Was woda, owoce, kawa, herbata czy ciasto. Dodatkowo, od około 13 zapraszamy na wspólne grillowanie! Zapewniamy kiełbaski, pieczywo, keczup, musztardę i inne przekąski.

Zachęcamy do tego, aby przynieść ze sobą kawałek placka czy owoce i podzielić się z innymi 🙂

Od 11:00 - CAŁY ŚWIAT POD STOPAMI - budowanie ścieżki sensorycznej z Przyrodobraniem

W ramach realizacji minigrantu udzielonego przez Gminę Mosina Fudacja Przyrodobranie zaprasza do uczestnictwa w tworzeniu ścieżki sensorycznej. Czeka na Was przy tym mnóstwo frajdy dla stóp i dłoni, ale nie tylko. Można będzie wszystko obwąchać, przyjrzeć się z bliska, posłuchać jak się przesypuje...

Między 11:00 a 15:00 - Heavy Rescue SGRT OSP Mosina na Zielonym Przylądku

Nie lada atrakcja, przede wszystkim dla wszystkich młodych mieszkańców, którym marzy się zostanie w przyszłości strażakiem. Będzie można z bliska obejrzeć a nawet dotknąć sprzęt, jakim dysponują nasi strażacy, posłuchać jak wygląda praca strażaka oraz - jeśli okoliczności pozwolą - wcielić się w jego rolę.

Pozostaje mieć nadzieję, aby w tym czasie nie pojawiła się konieczność wzięcia udziału w akcji ratowniczej - wtedy z oczywistych względów nie będą mogli być u nas.

Od 11:00 - DRooM - Darmowy Roower Małomiasteczkowy

Projekt autorstwa Jadłodzielni Mosina. Już niedługo w Mosinie każdy będzie mógł skorzystać z roweru społecznego: bez opłat, bez aplikacji, bez kontroli czasu. Będziecie mogli dowiedzieć się więcej na temat tej niezwykłej inicjatywy. Poza tym, DRooM zaprezentuje trzy pierwsze sztuki z floty darmowych rowerów miejskich wraz z możliwością skorzystania z jazd testowych czy wykonać darmowy podstawowy serwis własnego roweru.

Od 11:00 - stoisko JADŁODZIELNI MOSINA

- Różowa skrzyneczka - bezpłatne środki higieny menstruacyjnej
- SZTUKOdzielnia - program festiwalu sztuki zaplanowanego na 17-18 września
- EKOmural - zaproszenie do wspólnego malowania ogromnego mosińskiego muralu
- PODZIELNIA - bezpłatne dzielenie się książkami, skarpetami, maseczkami i innym drobiazgami
- POROZMAWIAMY o niemarnowaniu żywności i drugim życiu przedmiotów

Od 11:00 - Przyrodobranie na Zielonym Przylądku, czyli doświadczanie natury wszystkimi zmysłami

Spotkanie z przyrodą w formie zabaw i warsztatów. Tworzenie obrazów na płótnie z naturalnych barwników pozyskanych z roślin czy gra w bingo.

Od 11:00 - Zabawy i animacje dla najmłodszych

Mamy (dosłownie) pełne auto różnego rodzaju rekwizytów, gier i przyrządów. Między innymi hula hop, liny, szczudła, paletki, rzutki, chusty animacyjne klanza i wiele innych. A wszystko pod okiem animatorów, którzy zapewnią wspaniałą rozrywkę naszym najmłodszym gościom 🙂

Od 11:00 - Warsztaty pracy w drewnie

Agnieszka ze sklepu Dluta.pl poprowadzi dla Was warsztaty pracy w drewnie. Będzie można rzeźbić, strugać, ciąć i szlifować. Będzie to fantastyczna okazja, aby poznać naturę drewna, zasady jego obróbki. Ale przede wszystkim chwycić za dłuta i noże i w efekcie wyczarować lipowe łyżki, drewniane samochodziki, czy nauczyć się zdobienia metodą chip-carvingu. Zapraszamy każdego, kto tylko ma ochotę spróbować swoich sił, niezależnie od posiadanych umiejętności! Bo wg Agnieszki każdy potrafi rzeźbić, tylko nie każdy próbował 🙂

Od 13:00 - mollDur

Również oni zawitają na Zielony Przyladek! Przywiozą ze sobą sprzęt do robienia hałasu oraz przeprowadzą zabawy rytmiczne dla najmłodszych. Ponadto planują quiz muzyczny z nagrodami, do tego mały dżemik, także weźcie swoje instrumenty (akustyczne) Przy okazji - wszystkie osoby śpiewające i grające zapraszamy na krótkie spotkanie organizacyjne. - Chcemy spotykać się przez kilka najbliższych tygodni, aby stworzyć Wasze akustyczne wersje znanych utworów - zachęcają.