Stwórzmy wspólnie zielony plac zabaw

Jesienna aura coraz bardziej daje nam się we znaki, dni są coraz krótsze a słońca coraz mniej. Ale nie oznacza to bynajmniej, że zapadliśmy już w zimowy sen. Wręcz przeciwnie! Jeszcze w tym roku mamy w planach kilka realizacji, między innymi w najbliższą sobotę, 6 listopada od godziny 11.00, kiedy to na Zielonym Przylądku będziemy budować, a właściwie sadzić, zielony plac zabaw! Plac, który będzie inny, niż wszystkie, bo zamiast „zwykłych” zjeżdżalni, huśtawek czy karuzeli przestrzeń i tło do kreatywnej zabawy będą stanowić różnego rodzaju rośliny: bambusy, wierzba energetyczna, trawy czy buki.

Szczególnie zależy nam na obecności i pomocy rodziców. To dla Waszych dzieci chcemy ten plac stworzyć, dlatego byłby nam miło, jeśli zechcielibyście nas wesprzeć swoim czasem i odrobiną pracy. Dla nas każda pomoc jest bezcenna, a dla Was to też okazja żeby mieć realny wpływ na to jak będzie to miejsce wyglądać oraz móc później z satysfakcją opowiadać swoim pociechom, że brało się udział w tworzeniu tego oryginalnego miejsca.

Spotykamy się ok. godziny 11.00 na Zielonym Przylądku, czyli miejscu rekreacyjno-wypoczynkowym u zbiegu ulic Malczewskiego i Chełmońskiego. Szczegóły znajdziecie w ulotce poniżej, a na zdjęciach możecie zobaczyć teren (już wstępnie przygotowany), na którym będziemy działać 🙂

Projekt został dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030 w ramach Konkursu Wielkopolska Wiara.