TO SIE NIE UDA? UDA SIĘ, UDA...

No i się udało! Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zawiązana przez nas grupa nieformalna, w skład której wchodzą (formalnie) Paulina, Łukasz i Michał a nieformalnie cały Zarząd Osiedla, pod patronatem Stowarzyszenia 4activelife uzyskała kolejne dofinansowanie, tym razem w wysokości 7.000 zł (co stanowi maksylane możliwe do uzyskania wsparcie) w ramach Konkursu Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2021 realizowanego przez Centrum PISOP, na projekt „To się nie uda? Uda się, uda…”

Projekt ten zakłada utworzenie na Zielonym Przylądku nie lada atrakcji dla najmłodszych, a mianowicie zielonego placu zabaw. Co to takiego? Jest to nic innego jak plac zabaw, gdzie większość elementów jest wykonanych z drewna i żywej roślinności. Taka koncepcja sprawia, że będzie nie tylko miejscem zabawy, ale rozwijania swojej wiedzy, umiejętności obchodzenia się z roślinnością, kreatywności czy wyobraźni.

Plac ten planuje wykonać jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej w październiku i listopadzie tak żeby na wiosnę zabłysnął pełnym blaskiem i stanowił kolejny ważny element w rozwoju naszego Zielonego Przylądka.

Warto przypomnieć, że w 2020 roku dzięki podobnemu dofinansowaniu (również 7.000 zł) oraz dołożeniu 2.000 zł i sporej ilości pracy społecznej udało nam się stworzyć Skwer Spotkań przy szkole na ul. Krasickiego w Mosinie.
 

Pełna lista wyników tegorocznego naboru dostępna jest tutaj (klik)

 Projekt współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków NOWE FIO na lata 2021–2030.