plac zabaw prz ulicy kalinowej częściowo odnowiony!

W środę, 6 października przeprowadziliśmy planowane już od jakiegoś czasu prace na placu zabaw przy ulicy Kalinowej. Jak zapewne wiecie, miejsce to wygląda delikatnie mówiąc przeciętnie i jednym z priorytetów Zarządu Osiedla jest doprowadzenie go do stanu używalności oraz znacząca poprawa jego estetyki.

Od początku tego roku wielokrotnie zwracaliśmy się do Urzędu Gminy z prośbą o interwencję i przeprowadzenie najpotrzebniejszych prac i napraw. Niestety, póki co bezskutecznie – gmina tłumaczy to tym, że planowane jest jeszcze w tym roku wymienienie zestawu zabawowego oraz jednej z huśtawek, czyli elementów będących w najgorszym stanie. Do dzis to się nie wydarzyło i w świetle ostatnich otrzymanych informacji zaczynamy mieć poważne wątpliwości, czy w tym roku uda się przeprowadzić te inwestycje.

W związku z tym, na tyle na ile było to możliwe wzięliśmy sprawy w swoje ręce i dokonaliśmy renowacji dwóch ławek parkowych oraz zestawu stołów i ław znajdujących się pod wiatą. Prace polegały na wyszlifowaniu poniszczonych i pomazanych elementów drewnianych oraz pokrycie ich trzema warstwami impregnatu. Dzięki temu znikneły bazgroły, wyznania miłosne i inne mało estetyczne ozdoby a ławki i stoły odzyskały dawny blask. 

Teraz, zgodnie z ustaleniami, czekamy na ruch ze stronu Gminy i przeprowadzenie zapowiadanych wymian wyposażenia. Po realizacji tej części ponownie wkroczymy do akcji, odnowimy pozostałe elementy, uporządkujemy teren tak, by wreszcie stał się miejscem przyjaznym i bezpiecznym zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Niestety widząc, jak długo trwają procedury związane z ogłoszeniem przetargu na wyżej opisane prace wszystko wskazuje na to, że nastąpi do dopiero wiosną 2022 roku.