Co na osiedlu piszczy, czyli plany na wrzesień 2021 i nie tylko

Najbliższe dni i tygodnie zapowiadają się bardzo intensywnie. Planujemy sporo działań i akcji i nie ukrywamy, że liczymy na Was drodzy mieszkańcy! Poniżej możecie zapoznać się z planami na wrzesień oraz przy okazji zasygnalizujemy Wam co chcielibyśmy zrobić jeszcze w tym roku. O każdym z wydarzeń będziemy też informować oddzielnie na stronie, na Facebooku oraz w drugim wydaniu biuletynu, które pojawi się u Was w okolicach 15-20 września.

8 września (środa) od godziny 12 do 16 - Zielony Przylądek - Sadzenie żywopłotu wokół "Psiego Parku"

Zielony Przylądek, czyli główny, ale jak niebawem się przekonacie, nie jedyny temat, który jest "na tapecie". Już 8 września w godzinach od 12 do 16 będziemy sadzić żywopłot wzdłuż ogrodzenia "Psiego Parku". Będziemy to robić wraz z pracownikami firmy STORA ENSO, która to firma ufundowała sadzonki o wartości 4.500 zł i dodatkowo wesprze nas siłą roboczą. Tak na marginesie, niebawem będziecie mogli dowiedzieć się więcej na temat naszej współpracy, dzięki której pozyskaliśmy kolejne środki na realizację naszych planów.

18 września (sobota) od godziny 10.00 - Odnawiamy osiedlowy plac zabaw na ul. Kalinowej

Miejsce, które bezwzględnie wymaga interwencji, bo oprócz tego, że wygląda średnio to jest po prostu niebezpieczne dla bawiący się tam dzieci. Od miesięcy zwracamy się do Urzędu Gminy z wnioskami o jego naprawę, niestety na razie bez skutku. Natomiast z tego, co wiemy Urząd jeszcze w tym roku ma zamiar wymienić zestaw zabawowy oraz huśtawkę wahadłową podwójną. Pozostałe elementy chcemy naprawić/odnowić/pomalować we własnym zakresie. Dlatego już dziś zapraszamy Was do udziału w pracach i przy okazji - tradycyjnie - na mały poczęstunek. Pamiętajcie: sobota, 18 września, od godziny 10. Musicie z nami być!

23 września (czwartek) od 18.00 - Zebranie Ogólne Mieszkańców Osiedla - Zespół Szkół ul Krasickiego 16

Zarząd Osiedla nr 3 Przy Strzelnicy zaprasza wszystkich mieszkańców na Zebranie Ogólne, które odbędzie się 23 września 2021 roku o godzinie 18.00 (w pierwszym terminie) lub o godzinie 18.15 (w drugim terminie) w Zespole Szkół przy ul. Krasickiego 16.
Proponowany porządek obrad:
1. Rozpoczęcie zebrania: przywitanie gości, stwierdzenie quorum, wybór protokolanta.
2. Sprawozdanie z działalności Zarządu za okres ostatnich 12 miesięcy.
3. Informacja o inicjatywach planowanych do końca 2021 roku.
4. Dyskusja oraz podjęcie uchwały dotyczącej podziału środków na wydatki bieżące związane z funkcjonowaniem Osiedla w 2022 roku (12.282,66 zł).
5. Dyskusja oraz podjęcie uchwały dotyczącej podziału środków w ramach dodatkowego funduszu jednostek pomocniczych w 2022 roku (77.941,4 zł).
6. Wolne głosy i wnioski.
7. Zakończenie Zebrania.

25 września (sobota) od 10.00 - ZIELONY PRZYLĄDEK - Zróbmy sobie park część 2

Druga edycja wydarzenia, które miało miejsce 31 lipca 2021 roku, kiedy to przy wspaniałym wsparciu i zaangażowaniu wielu mieszkańców udało nam się wykonać m. in. kolorowe siedziska z palet czy stoły z bębnów kablowych a wszystko to podsumowane wspólnym grillem 🙂
Tym razem będzie podobnie, planujemy przygotowanie kolejnych siedzisk (z palet i beczek), wykonanie blatów na istniejących już stołach z bębnów kablowych. Do tego oczywiście gwarantujemy poczęstunek, wodę, kawę, owoce i ciasta oraz fajną atmosferę i niemałą satysfakcję ze zrobienia czegoś wspólnie 🙂

W kolejnych tygodniach w tym miejscu będzie działo się jeszcze więcej. Chcemy w tym roku zrobić wszystko co się da, żeby stworzyć na tyle dobre warunki, żeby od wiosny to miejsce wręcz tętniło życiem. Wierzymy, że z Waszą pomocą się uda! 🙂

A to bynajmniej nie wszystko!

Jeszcze w tym roku chcemy:
1. Uporządkować teren vis a vis szkoły, za przystankiem i przy paczkomacie na skrzyżowaniu ulic Stryjeńskiej i Strzeleckiej. Prowadzimy rozmowy z właścicielem części tego terenu (reszta leży w pasie drogowym ul. Strzeleckiej) w celu uzgodnienia sposobu przeprowadzenia tych prac oraz partycypacji w kosztach.
2. Zagospodarować część "mikroparku" przy skrzyżowaniu ul. Strzeleckiej i Chełmońskiego - zlikwidować rosnące tam chaszcze, nasadzić nową roślinność, położyć geowłókninę, wysypać żwirem lub grysem.
3. Zrewitalizować teren po dawnym osiedlowym placu zabaw przy ul. Głogowej. Obecnie straszy on ponad metrowymi zaroślami. Chcemy odzyskać to miejsce dla mieszkańców i stworzyć przyjazny, zielony skwerek z ławeczkami, kwiatami, bylinami i krzewami.
4. Rozbudowywać świąteczne iluminacje na osiedlu. Przed szkoła przy ul. Krasickiego znowu stanie świąteczna choinka a świąteczne oświetlenie pojawiać się będzie na coraz większej części osiedla. Przy okazji będziemy zachęcać mieszkańców, aby ozdabiali swoje posesje i współtworzyli świąteczny nastrój w te z reguły ponure i ciemne grudniowo-styczniowe dni.